תזונה בריאה ללימודים באקדמיה

כאשר אנו לומדים באוניברסיטה עלינו לדאוג לדבר מאוד חשוב חוץ מהקשרים החברתיים שלנו וההישגים שלנו בלימודים. על מנת להצליח בלימודים ולסגל לעצמנו אורח חיים בריא שיאפשר לנו מקסימום ריכוז בלימודים עלינו ללמוד לאכול בריא. 

יש מספר קורסים אונליין המלמדים תזונה בריאה ומומלצת לחיים בכלל ולצורך שיפור הריכוז ויכולת הזיכרון ללימודים בפרט. בתור התחלה תוכלו לקרוא מאמר זה וללמוד את הבסיס ולאחר מכן להמשיך ולחפש עוד קורסים אונליין וללמוד באינטרנט איך לאכול נכון ולשמור על תזונה נכונה ובריאה. תוכלו אף למצוא לא מעט מתכונים באינטרנט מאותם רכיבים שתקראו עליהם בהמשך רכיבים שידועים כעוזרים בשיפור הריכוז וכך בעצם גם בשיפור ההישגים הלימודיים.

לימודים באקדמיה מצריכים מאיתנו להיות בשיפור מתמיד ולשמור על רמת ריכוז גבוהה בשיעורים וגם בהכנת המטלות בשעות שלאחר הלימודים. אין ספק כי סטודנט שבע ישמור על רמת ריכוז גבוהה יותר, יכולת הזיכרון שלו תהיה גבוהה יותר והוא יהיה יותר סבלני ופעיל יותר בשיעור מסטודנט רעב. סטודנט רעב יהיה עצבני, לא סבלני ולא ישתתף בשיעור ואם יתבקש  הוא אף עלול להיגרר לעימות עם המרצה, דבר שיוביל לנזקים נוספים בלימודים.

חשוב שיהיה לנו תפריט מגוון ועשיר במוצרי מזון מלאים ולא מעובדים כמו דגנים, אגוזים ושקדים, פירות וירקות, קטניות, עוף ודגים.
תזונה נכונה ורכיבים אלה בריאים למוח ועוזרים בהעברה חמצן ולשיפור תפקוד המוח. זהו הצעד הראשון כאשר אנו באים ללמוד לאכול בריא.

כיום ניתן למצוא מתכונים  באינטרנט שמכילים רכיבים אלה. ניתן ללמוד באינטרנט בעזרת לא מעט קורסים אונליין גם על כמות הארוחות המומלצת בכל יום והתפריט המומלץ לכל ארוחה.

מומלץ לכלול בתפריט היומי 3 ארוחות מלאות ו-3 ארוחות ביניים כאשר ארוחת הבוקר היא החשובה מכולן. בארוחת הבוקר חשוב שתכלול מזונות עשירים בפחמימות, חלבונים וירק כדי למלא את הגוף באנרגיה רבה למהלך היום. בארוחת הצהריים טוב לכלול מנה בשרית כדמוי עוף או חזה עוף או מנת דגים. בערב יש לאכול ארוחה קלילה יותר כדי לא להירדם מהר ולשמור על ריכוז.

עוד תוכלו ללמוד באינטרנט כי ויטמינים ומינראלים חשובים מאוד גם הם לתפקוד המוח. בייחוד ויטמינים מקבוצת B12: ברזל, אבץ, סידן ומגנזיום... חוסרים בויטמינים אלו עשוי לגרום לעצבנות והיפראקטיביות, לחוסר תפקוד בזמן השיעורים, זיכרון חלש יותר, חוסר ריכוז ועוד...

כשזה נוגע להישגים שלנו בלימודים אנחנו לוקחים ברצינות את לימודי האקדמיה. אנו משקיעים כסף רב בלימודים ורוצים לסיים אותם בהצלחה כי הם כרטיס היציאה שלנו החוצה לחיים.

יכולות השפעה

גרפיקה ועיצוב

חשמל ואלקטרוניקה

בחינות מה"ט

עסקים

לקבלת הסיסמה הקלד את כתובת הדואר האלקטרוני שהוזנה בעת הרישום    
שלח
שם פרטי
שם משפחה
טלפון
דוא''ל
סיסמה
אימות סיסמה

נא הקלידו את הקוד המופיע